kdo jsem

Kdo jsem

Petra Tomášková

" Život se má prožít a ne přežít."

Jako vystudovaná ekonomka, kdy jsem celý život pracovala pro korporátní společnosti, jsem se v životní roli maminky dvou dětí, naučila o čem život je a co je podle mně jeho a hlavně mým smyslem, životním posláním, který dává smysl a radost.

Za mě jsou to jednoznačně děti, naše budoucnost.

A proto jsem velmi ráda, že jsem se vydala touto cestou, začala se vzdělávat v této oblasti, a mohu být součástí rozvoje právě dětí, které jako nepopsaný list papíru nasávají veškeré informace a nabízené možnosti a využívají je plnými doušky, tak jak to mnozí z nás v dospělém světě už neumíme. Respektuji jejich intuitivní období a snažím se dopřát dětem prostor pro jejich osobitý růst a využít jejich potenciál pro rozvoj jejich osobnosti a přistupovat k nimi s respektem a hlavně láskou.

Nejsem zastáncem velkých molochů, ale osobitého přístupu, kde si vytváříme přátelské prostředí, které dodá dětem pocit bezpečí a jistoty. Snažím se o individuální přístup k dětem, ale i k maminkám. Na lekce se zodpovědně připravuji a dělám vše pro to, aby lekce byly nápadité, různorodé, zábavné, ale hlavně i smysluplné a přínosné nejen pro děti, ale i pro maminky.

Nejde jen o to, aby lekce byla přeplněná aktivitami, ale o to, aby bavila děti i maminky. Mým cílem je, aby se na lekci těšilo jak dítě, tak i maminka. Aby společný čas měl jasný smysl, význam a efekt. Aby si maminky odnášely inspiraci a dobrý pocit ze stráveného času na mé lekci. A hlavně, aby dětem lekce byla přínosem a podpořila jejich všestranný rozvoj a zajišťovala adekvátní progres. ˇSledovat jejich úsměv na tváři, pozorovat jejich pokroky a nadšení pro věc je jasný cíl mých aktivit.

Snažím se vymýšlet nejrůznější činnosti s nepřeberným množstvím tradičních i netradičních pomůcek, aby se děti na každou lekci těšily a měly spoustu podnětů, které jinde nepoznají a rozšíří jejich obzory, potěší je, zabaví a posune zase nějakým směrem dál k jejich všestrannému rozvoji.

Život se má prožít a ne přežít, 

a proto ráda připravuji dětem všestranné aktivity pro jejich fyzický a psychický růst, kdy se posouvají kupředu a kde to má smysl. 


Lektorka

Ing. Petra Tomášková

Certifikovaná lektorka a zakladatelka Dětských pohybových aktivit

Akreditace

: MŠMT akreditovaný kurz Pohybové aktivity pro děti od 6 měsíců do 3 let

: MŠMT akreditovaný workshop Pohybové aktivity pro děti od 6 měsíců do 3 let

: Akreditovaný kurz základů fyzioterapie pro správné aktivity dětí od narození do 1 roku

: MŠMT akreditovaný kurz Dětské jógy do 6 let

: MŠMT akreditovaný workshop Dětské jógy do 6 let

: Kurz fyziologického vývoje stavby těla od narození zaměřený na zdravý vývoj chodidel a klenby pod záštitou podologa

: Kurz pro pohybové a rozvojové aktivity pro děti do 3 let

: Kurz pro pohybové a rozvojové aktivity pro děti od 3 let

: Kurz pro rozvoj a propojování mozkových hemisfér jako předškolní příprava v rámci rozvoje jemné motoriky pro školkové děti

: Předporodní kurz

: Péče o dítě od porodu do 1 roku

: Pohybový vývoj a  a manipulace s dítětem od narození do prvních krůčků od Evy Kiedroňové

: Montessori přístup k dětem a aktivity pro běžný den

: První pomoc dětem


Doporučené informace ke kurzu, které by Vás mohly zajímat:

Reference

"Peťo, chtěla bych Ti moc poděkovat za kurz Montesori, který jsme loni s dcerou navstevovaly. Marianka není moc kontaktní, je stydlivá. k Tobě na kroužek se vždycky moc těšila, myslím, ze jsi pro práci s dětmi stvořená.. každou lekci byly u ní vidět pokroky, naučila se plno nových věcí. Koukala jsem, že bychom nějaké Montessori pomůcky pořídili, ale je to dost drahá záležitost, takže jsem rada, že je mohla zkoušet na kroužku.. Ještě jednou moc děkuji, určitě každému doporučuji."

Šárka K.

maminka na mateřské dovolené, podnikatelka

"Cvičení Montessori - lekce s Peťou jsme s dcerou absolvovaly loňský celý rok. Dceru to moc bavilo a chodila ráda. Lekce jsou velmi interaktivní a děti se v nich naučí spousty věcí včetně trpělivosti. Lekce začíná stejnou písničkou, pote vždy následovaly různé aktivity - pohybové, opičí dráhy, na rozvoj smyslů apod! Všem maminkám s dětmi můžu jen a jen doporučit!"

Pavla

maminka 

na mateřské dovolené

"Nepřeberné množství pomůcek, smysluplný plán hodiny, kde není ani minuta na zmar. Je to zábavné a pro dětí přínosné. Škoda, že jste nepůsobila v oboru u mých starších dětí. Kurz určitě doporučuji"

Hanka

maminka tří dětí

podnikatelka

"Role otce a vůbec rodičovská dovolená je pro mně velká výzva a na kurzy s Petrou se vyloženě těšíme. Já mám alespoň návod, jak trávit se synem čas a mám jistotu, že se syn posouvá dál, jak má."

Honza

otec jednoho dítěte

na otcovské dovolené